TURUNCU & YEŞİL
Renk seçimlerinde cesur olmanın bahanesi çok bu aralar.Mekanlarda çok baskın olan turuncu ve nane yeşili,hem bir arada,hemde beyaz ve ekru gibi naturel renklerle kombinasyon yapıldığında etkili bir görünüm yaratıyor.
YUMUŞAK AYDINLIK
Yatak başucuna ya da salondaki okuma köşesineyumuşak ve tatlı bir ışık yayan abajurlar, farklı form ve renk altarnatifleriyle mekanları tamamlıyor.
İLLE DE DOĞAL DİYORSANIZ...
Bir bitkiydi önceleri, kurudu sonradan.Birileri el emeği göz nuru döktü üzerine ve ortaya çıktı sonunda... Hasır malzemden üretilen aksesuarlarla, bahçe ve evinizdeki doğal vurguyu güçlendirebilirsiniz.
MİS KOKAN EVLER VE ROMANTİK MEKANLAR
Tütsüler, meyve ve çiçek bahçelerini andıran aromalı mumlar evimize biraz Doğu'nun mistik esintilerini, biraz da havanın tazeliğini katmak için...
SİMETRİ RAHATLATIR
Genellikle otel dekorasyonlarının vazgeçilmez mekan vurgusu simetriyi ev dekorasyonunuzda da uygulayabilirsiniz. Salondaki mobilyanızı karşılıklı yerleştirmek ayna etkisi yaratır. Aynı düzeni kullanacağınız aksesuarlarda da uygulayabilirsiniz. Mesela duvarın iki yanına asacağınız resimler ya da duvar süsleri, kanepenize koyacağınız kırlentler ve yan sehpahlarda kullancağınız abajurlar..Sehpanızı koltuk ve kanepeye eşit mesafede kullanarak ve ortasına yerleştireceğiniz bir obje ile yaratmak istediğiniz simetri etkisini pekiştirebilirsiniz.Eğer aynı mobilyadan iki tane bulamıyorasanız benzer ölçülerde ve döşemeleri kanepenizden farklı olan ürünleri de böyle bir düzen içinde değerlendirebilirsiniz.
HEYKELİMSİ VE MODERN FİGÜRLER
Vazo koleksiyonunuz mu var ? Sevdiklerinizin resimlerini çerçevelerde mi saklıyorsunuz ? Bunların yerine büfenizin üzerini daha çarpıcı efektler yaratan heykellerle ve modern figürlerle süslemeyi deneyebilirsiniz. Afrika tarzını seviyorsanız değişik formlardaki maskları, hayvan figürlerini; modern yaklaşım için beyaz porselen heykelleri tercih edebilirsiniz. bunları salondaki büfenizin üzerine belli aralıklarla yerleştirerek ya da şöminenizin üzerine irili ufaklı guruplayarak sergilerseniz tarzınızı bu noktalarda vurgulayabilirsiniz.
ÇİÇEKLERİ DEKORASYONA KATIN
Yemek masanızın üzerinde kullanacağınız aksesuarları, odadaki vurguyu güçlendirecek tarzda seçebilirsiniz. Örneğin yüksek ayaklı, büyük cam bir vazo içine, canlı ya da kuru çiçeklerle hazırlayacağınız bir aranjman dikkatleri bu tarafa yönlendirecektir. Çiçekleri dekorasyonda kullandığınız ana renklere uygun seçerseniz bu uyumu da vurgulamış olursunuz.
RENKLERİN EVİNİZE YAYDIĞI ENERJİLER
Kırmızı :Tutku
Kırmızı tonları, kan dolaşımını hızlandırıyor, heyecanı arttırıyor. Renk skalasının en coşkulusu olan kırmızı, kullanlıdığı ortama hareket, sıcaklık, yaşama sevinci katıyor. Tamamlayıcısı olan turkuaz ile birlikte kullanıldığında ise etkisi dengeleniyor.
Mavi : Huzur
Mavi tonları,huzur,hoşnutluk ve güven veriyor. Tamamlayıcı rengi olan turuncu ile beraber kullanıldığında, kişinin kendisi ve çevresi ile barışık olmasını sağlıyor.
Turuncu : Enerji
Enerjik turuncular kişinin yaratıcılığını ve oyuncu yönünü ortaya çıkarıyor. Hareketli ve yapıcı ortamların rengi turuncu, tamamlayıcısı olan mavi ile beraber kullanıldığında, neşeli ve dengeli mekanlar yaratıyor.
Mor : Asalet
Eski çağlardan beri asaletin ve zenginliğin simgesi olan mor, evinizde rahatlatıcı mediatif ve dinlendirici etkiler yaratıyor.Tamamlayıcı rengi olan sarı ile bir arada kullanıldığında, kendine güveni arttırıyor.
Sarı : Zeka
Sarı tonları, entellektüel düşünce, zeka ve liderliği tanımlıyor. aynı zamanda şansın, değişimin ve neşenin rengi olan sarının güçlü etkilerini en iyi mor dengeliyor.YAPINIZIN BAKIM TAKVİMİ
Yaşadığımız evler zaman içinde yıpranır ve bakım gerketirir. Ancak bu eskime, aynı zaman sürecinde ve aynı oranda gerçekleşmez. Evin bazı bölümleri yıllara meydan okurken, bazı kısımlar kısa sürede bakım ister. Belli aralıklarla ve uygun mevsimlerde yapılan tamirat ve tadilatlar evinizin ömrünü uzatır.HER YIL
 • Çatı kontrol edilmeli
 • Su sızıntısı bulunan pencereler gözden geçirilmeli, macunları yenilenmeli
 • Kapı ve pencerelerin menteşe ve kilitleri yağlanmalı
 • Panjur, merdiven korkuluğu gibi metal aksamı olan yüzeylerin pastan korunması için bakımı yapılmalı yada ustaya yaptırılmalı
 • Alüminyum ya da Pvc pencere doğramaları yıkanmalı
ÜÇ YILDA BİR
 • İç mekanlarda gerekli boya badana işleri yapılmalı
 • Ahşap doğrama birimlerinin, cila hariç bakımı yapılmalı
 • Yer döşemeleri,kiremitler ve baca tuğlaları arasındaki derzin durumu kontrol edilmeli, azalma veya açılma varsa ekleme yapılmalı.
 • Çift camlı pencerelerde sızıntı varsa izolasyonu yaptırılmalı.10-15 YILDA BİR
 • Dış cephe sıvası tamir ihtiyacı varsa tamir edilmeli ve boyası yenilenmeli
 • Bacaların durumu gözden geçirilmeli
 • Yağmur suyu olukları kontrol edilmeli
 • Çatı kontrol edilmeli kiremitlerin derzi, izolasyon sistemi,su borularının durumu ve ahşap bölümlerde açılma olup olmadığına bakılmalı.
50 YILDA BİR
 • Çatı kısmen veya duruma göre tamamen yeniden yaptırılmalı.
 • Taş yada tuğla örülü duvarlar örülmeli
 • Eskiyen ve kireçlenen su ve kanalizasyon tesisatı tüm borularıyla birlikte değiştirilmeli

Duvart duvar kağıtları
TADİLAT YAPARKEN;
Ev Dekorasyonu yaparken eğer Tadilart gibi Profesyonel bir ekip ile çalışmaycaksanız ; sizlere birkaç önerimiz olacak;
* Önemli olan Evin altyapısı ve fonkisyonudur, Koltukların yeri kolayca değişebilir ama banyo ve mutfağınızı kolayca değiştiremezsiniz.
* Temiz ve Pis Su tesisatlarınız, eğer 20-25 yılı aşan demir boru ise sağılınız büyük tehlike altında demektir.Borularınızın muhakkak tekniğine uygun ve iyi bir tesisat ustası tarafınan plastik boruya çevrilmelidir.
* Duvarlarda nefes alabilen iç cephe boyaları tercih edilmelidir.
* Seramik satın alırken kalibrasyon ve eğrilik hataları yaşamamanız için iyi bir marka tercih edilmelidir.
* Elektirik kabloları da 20-25 sene sonunda oksitlenme belirtileri başlar ve sigorta sayısı da evin hacmine göre çekilmemiş ise örnegin 3+1 ev için sigorta kutusunda 4 adet sigorta varsa, bu da büyük tehlikedir.Bu tür oksitlenme yapan kabloların hemen yenilenmesi, eksiği varsa sigorta sayısının da hemen arttırılması gerekir.


Copyright © 2008 design By murat ŞENgöz
Ana sayfa
I
Hizmetlerimiz
I
Referanslar
Duvar Kağıdı
İletişim
I
I
---------------
Daire Tadilatı
Villa Tadilatı
Ofis Tadilatı
Mağaza tadilatı
Otel Tadilatı
Hastahane Tadilatı
Fabrika Tadilatı


---------------
Sıhhı Tesisat
Su tesisatcısı
Elektrik Tesisatı
Doğalgaz Tesisatı
Kombi Tesisatı
Havalandırma Tesisatı
---------------
Mutfak Dekorasyonu
Banyo Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu
Alçı Dekorasyon
Alçı Niş uygulamaları
Alçı kemer Uygulamaları
Kartonpiyer Uygulamaları
Alçıpan Asma Tavan
Metal Asma Tavan
---------------
Ataşehir Tadilat
Erenköy Tadilat
Suadiye Tadilat
Bostancı Tadilat
Göztepe Tadilat
Çekmeköy Tadilat
Kartal Tadilat
Ana Sayfa
Hizmetlerimiz
Mobilya
Videolar
Referanslar
T : 0216 575 33 51
Ana Sayfa
Mobilya
T : 0216 575 33 51
iletişim